Hastalık Rehberi > Genel Cerrahi

Tırnak Batması ve Tedavisi

Tırnak Batması Nedir ve Tedavisi Nasıldır? Tırnak batması çok sık karşılaşılan ve pek çok kişide görülen, insanın yürüyüşüne de, günlük aktivitesine de engel oluşturacak kadar rahatsız eden ve ağrılı bir durumdur. En sık görülme sebebi tırnağın hatalı kesilmesidir.


Varis Nedir

Varis Nedir Çoğu insan varisli damarlara sahiptir. Genellikle varisli damarlar ciddi sorunlar yaratmaz, fakat bunlar rahatsız edici bulunabilir. Varisli damar nedir? Damarların şişmesine varisli damar denir, çünkü kan uygun şekilde akışını sağlamamıştır.


Varis Nedir-2

Varis Nedir ? Toplardamarlardaki  büyüme, şişme ve genişlemeye varis denir. Kanı kalbe geri getiren toplar damarlarda bulunan ve kanın tek yönde gitmesini sağlayan kapaklar görevini yerine getiremediği zaman damarlarda kan birikmesi oluşur bu durumda Varisleri oluştur. Varis Nedenleri En sık görülen nedenleri damarlardaki tıkanıklıklar ve yüksek basınçtır.


Varis Tedavisi

Varis Tedavisi Varisli damarlar genellikle kendi kendilerine geçmezler. Bir sağlık problemi yaratıyorlarsa, tedaviler bacağınızı daha iyi hissetmenize ve görünmesine yardımcı olabilir. Tedavilerin bazı yan etkileri vardır ve bu tedaviyi uygulamadan önce siz, tedavinin avantajlarını ve dezavantajlarını düşünüp karar vermelisiniz.


Yanıklar

YANIKLAR Yanık;su buharı, su veya diğer sıcak sıvılar, ateş, sıcak cisim, elektrik, aşırı güneş ışını veya kimyasal maddelerin (asit ve baz) insan vücuduna temas etmesiyle vücutta meydana gelen doku harabiyetidir. Yanığın oluştuğu yerde hafif kızarıklık ve ağrı hissi vardır.


 

Hastalık Rehberi

error code: 522