Hastalık Rehberi > KBB ( Kulak Burun Boğaz )

Akut Orta Kulak İltihabı Nedir

Akut Orta Kulak İltihabı Çocuğunuz kulağını çekiyorsa ve normalden fazla ağlıyorsa kulak enfeksiyonu geçiriyor olabilir. Çocuğunuz birkaç gün içinde iyleşecektir. Ağrı kesiciler yardımcı olacaktır.


Ani İşitme Kaybı

ANİ İŞİTME KAYBI Ani işitme kaybı nedir? Ani işitme kaybı, iç kulak tipinde bir sağırlıktır. İç kulakta işitme organı olan koklea’ dan, beyindeki işitme merkezine kadar olan geniş alanda herhangi bir yerdeki hasara bağlı oluşabilir. İşitme kayıplarını orta kulak, iç kulak veya her ikisini kapsayan işitme kayıpları olarak grupladığımızda, iç kulak tipi işitme kayıpları daha çok korkulan bir türdür.


Bademcik İltihabı (Tonsilit) Nedir

Bademcik İltihabı (Tonsilit) Nedir Bademcik iltihabı boğaz ağrısının bir türüdür. Bu sizi çok hasta edebilir ve bir kaç gün boyunca yatakta kalabilirsiniz. Bademcik iltihabı nedir? Bademcik iltihabı, bademciklerinizin bir enfeksiyon (iltihap) kapması durumudur.


Boğaz Ağrısı Sebepleri Nelerdir

Boğaz Ağrısı Boğaz ağrısı bir hastalık değildir. Boğaz ağrısı hastalıkların belirtisidir ve sıklıkla bir enfeksiyondan kaynaklanır. Enfeksiyonların kaynağı genelde virüsler ve bakterilerdir.


Burun Eti (Septum Deviasyonu)

Burun Eti (Septum Deviasyonu) Burun tıkanıklığı nedenleri arasında en sık burun orta duvarının eğriliği yani septum deviasyonu gelir. Burun tıkanıklığı ayrıca burun eti yani konka büyümesi sonucunda da oluşabilir. Burun boşluğu, septum adı verilen burun orta kısmında bulunan ve dikey yönde uzanan yapı ile ikiye bölünür.


 

Hastalık Rehberi

error code: 522