Hastalık Rehberi > Genel Cerrahi

Meme İltihabı

MEMENİN İLTİHABI: MASTİT Meme iltihabı yani mastit hormonal bakımdan aktif dönemde yani 18-50 yaş aralığında görülür. Bunlarında çoğu emzirme dönemine rast gelir. Emzirme dönemi dışında görülen meme enfeksiyon ve abselerinin oluş mekanizma ve tedavileri farklıdır.


Organ Nakli Nedir

Organ Nakli Nedir? Tedavisi mümkün olmayan hastalıklar nedeniyle görev yapamayacak derecede hasar gören organların yerine, canlı veya ölüden alınan yeni, sağlam organın konularak hastanın tedavi edilmesine organ nakli denilir. Organ ve doku nakli bekleyen hastaların sayısı her geçen gün artmaktadır.


Pankreas Kanseri Nedir

Pankreas Kanseri Nedir? Pankreasınız midenizin hemen arkasında yer alır. Aldığınız besinleri parçalanmasına yardımcı olan bir salgı bezidir. Ayrıca, besinlerden aldığınız enerjinin depolanmasına ve kullanılmasına yardımcı olur.


Pankreas Kanserinde Tedavi Yöntemleri Nelerdir

Pankreas Kanserinde Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Göreceğiniz tedavi pankreas kanserinizin evresine bağlı olacaktır. Kanserinizin evresi onun ne kadar uzağa yayıldığını tanımlar. Evre ne kadar düşükse, yayılan kanser o kadar azdır.


Pankreas Kanserinin Belirtileri Nedir

Pankreas Kanserinin Belirtileri Nedir Tanım Pankreas karında uzun, basık armut şeklinde bir organdır. Sindirim enzimleri ve insülin gibi hormonlar yapar. Vücuttaki hücrelerin kontrolsüz veya istemsiz bölündüklerinde kanser oluşur.


 

Hastalık Rehberi

error code: 522