Hastalık Rehberi > Genel Cerrahi

Safra Kesesi Taşı

Safra  Kesesi taşı Safra taşı safra kesesinde oluşan küçük taşlardır. Çok fazla acı verir. Ve safra kesenizde iltihap yapabilirler.


Safra Taşları Nedir

Safra Taşları Nedir Ancak bulgu vermeye başlamışsa tedavi görmeniz gerekebilir. Semptomlar gelip geçici olabilir ancak zaman içerisinde kötüleşme eğilimindedirler. Tüm safra taşları ciddi midir? Hayır, genellikle değildir.


Selülit ve Tedavi Yöntemleri

Selülit ve Tedavi Yöntemleri Selülit, derinin alt tabakasında bulunan yağ dokusundaki sıkışma sonucu kan dolaşımının durması ve/veya engellenmesi nedeniyle derinin üst kısmında portakal kabuğuna benzer bir görünümün ve pütürlerin oluşmasına denir. Görsel olarak kişiyi rahatsız eder.


Tiroid Nodülleri

Tiroid Bezi Nodülleri Tiroid bezi anatomik olarak boynun ön tarafında, nefes borusunun önünde, her iki tarafa doğru uzanan bir bezidir. Tiroid bezi T3 ve T4 adı verilen ve metabolizmanın hızını idare eden çok önemli hormonları salgılar. Tiroid bezinin her ne şekilde olursa olsun büyümesine “guatr” denir.


Tiroit Bezinin Az Çalışması (Hipotiroidizm)

Tiroit Bezinin Az Çalışması (Hipotiroidizm) Az çalışan bir tiroit ,tiroit bezlerinizin yeterli hormon salgılamadığı anlamına gelir. Yorgunluk hissi, depresyon, cilt kuruluğu ve saç dökülmesi gibi çeşitli belirtileriniz olabilir ya da herhangi bir belirtiniz olmayabilir. Vücudunuzun çok iyi üretemediği hormonlar tabletlerle olması gereken düzeye getirilirler.


 

Hastalık Rehberi

error code: 522