Arama Sonuçları 'şeker hastalığı' ..

Bayramda Şeker Hastaları ve Tansiyon Hastaları için Beslenme Önerileri

Bayramda Şeker Hastaları ve Tansiyon Hastaları için Beslenme Önerileri 1.KIRMIZI ET, TUZ VE HAMUR İŞİNE DİKKAT… Bayram zamanlarında özellikle uzun süren açlık döneminin de bitmesiyle, insanlarda aşırı yemek yeme eğilimi oluşabilmektedir. Kalp, şeker ve tansiyon hastaları için bu dönemde en fazla risk taşıyan gıdalar; fazla miktarda hamur işi, tatlı, fazla miktarda kırmızı et ve tuzdur.


Şeker Hastalığının Nörolojik Etkileri Nelerdir

Şeker Hastalığının Nörolojik Etkileri Nelerdir Yaygın olarak bilinen adıyla şeker hastalığı, dünyada ve ülkemizde  yaygın görülen  bir  klinik  tablo olup  nörolojik  komplikasyonları önemlidir. Hipoglisemi ( kan şekeri düşüklüğü) ; beyinde glikojen ve glukoz depolanmadığından, vücutta  mevcut  kaynaklarda azalma olduğunda yarım saat içinde hipoglisemi semptomlarını ortaya çıkarır.


Diyabet (Şeker) Hastalığı Nedir

Diyabet nedir? Pankreasın yeterli miktarda insülin salgılayamaması veya salgılanan insülinin yeterli derecede kullanılamaması nedeniyle kan şekerinin yükselmesi durumu olarak tanımlanan diyabet ciddi bir halk sağlığı sorunu olarak nitelendiriliyor. Sıklıkla çocukluk ve gençlik çağlarında başlıyor.


 

Hastalık Rehberi